Trendy pro balónky a párty v roce 2021

Ilustrativní obrázek

📅 05. 01. 2021

Rychlé střídání sezónních kolekcí v oděvním průmyslu přinesl efekt globálního trendu. V prosinci se vyhlásí barva následujícího roku a již jarní kolekce se nesou v těchto tónech. Bohužel se v balónkovém průmyslu tyto trendy projevují historicky se zpožděním, a to jenom díky svatebnímu trhu.
Existují tedy v balónkovém a párty světě nějaké další trendy? Na to dostávají profesionálové v tomto oboru (dekoratéři, umělci, klauni, obchodníci, pořadatelé akcí) odpovědi vždy koncem ledna na mezinárodním veletrhu hraček v Norimberku. Ten letošní je však z důvodů zdravotních opatření přeložen až na léto 2021. Po dlouholetých zkušenostech a malém průzkumu na webu ohledně špičkových trendů, které by mohly mít vliv, přinášíme vlastní pohled na to, co bude letos tzv. „in“.

Barva roku 2021 - Ultimate Grey a Illuminating Yellow

Překvapivě je rok 2021 ve znamení dvou barev. Potřebnou statečnost a vytrvalost reflektuje odstín šedé a doplňuje ji optimistická žlutá. Na této kombinaci klasických barev ale není nic nového, proto tento výběr mnoho lidí zpochybnilo. Podle odborníků je ale důležité poselství, které přináší hlavní myšlenka výběru tohoto spojení. Byla vybrána barva, která vynikne a zároveň je známá. Měla by každému upevnit základ jeho víry a klidu. Neočekáváme však období masivního zahlcení šedými a žlutými balónky, naopak bude pokračovat trend duhových balónků a ombré odstínů.

Avšak barvy nejsou zcela určující, pro párty je dnes dominantní téma. A tady si všímáme zcela nového trendu, a tím se stává genderová rovnost.

Tipy na genderově neutrální párty téma

Přichází období, kdy je na čase přemýšlet o genderové nerovnosti a vytvářet více genderově neutrálních témat. Existuje spousta vzrušujících a klasických témat na párty, která budou vyhovovat každému! Tento trend sílí a výrobci balónků ho podporují.

Přinášíme několik návrhů genderově neutrálních motivů, které se v minulosti uplatnily a do budoucna budou posilovat.

  • Zoo, Safari a jakékoli jiné zvířecí téma,
  • Karneval a cirkus,
  • Magie a kouzelníci,
  • Podmořský život,
  • Zmrzlina a cukrovinky,
  • Horkovzdušné balóny a cestování.

Právě pro rostoucí vliv uvedených témat se v minulosti objevily obláčky, duhy, jednorožci. Jako trendové téma s námi budou i v roce 2021, stejně jako plameňáci, narvalové a lamy. Nově se však objeví labutě, lenochodi, tukani, kolibříci, chameleoni, motýlci a včeličky.

80's and 90's Parties - Osmdesátky a Devadesátky!

Nejčastější hudba v českých gastro podnicích a s tím spojené příjemné vzpomínky na své mládí. To je současnost mileniálů, oslava milníku a pozornost zaměřená na období plné zábavy a žádných starostí. V 80. a 90. letech byl velkým trendem neon a disco koule. A tyto akcenty všech večírků a diskoték dnes prožívají velký comeback. Balóny ve tvaru a vzhledu disco koule se nemusejí plnit heliem, stačí nafoukat vzduchem a zavěsit. K tomu balónky v neonových barvách, doplněné o balóny ve tvaru noty a párty téma je naplněné.

Vesmír a galaxie

Děti všech věkových skupin milují vesmírnou tematickou párty; v posledních několika letech se staly nesmírně populární! Slyšeli jste někdy o pojmu slavit narozeniny „Dva měsíce“? Jedná se o slovní hříčku a ve skutečnosti se slaví druhé narozeniny dítěte, pochopitelně v kulisách vesmíru a měsíce. Jsme přesvědčeni o tom, že se to v budoucnu stane ještě větším trendem. A disco koule se stává jedním z jeho prvků.

AirLoonz - velkorozměrné balóny

Světový nedostatek helia zapříčinil heliové krize v letech 2013 a 2019. Tyto dva faktory jsou spojeny s tím, že cena této komodity se neustále zvedá. Po celou tuto dobu balónkový průmysl hledá alternativu, ale ne k heliu, naopak ke tvaru a způsobu užití takových balonků, kterým ještě zůstává jejich poselství - ohromit, vykouzlit úsměv na tváři a přinést pocity štěstí. Poslední takovou novinkou jsou AirLoonz balóny. Vycházejí z modelu tzv chodících balónů (AirWalkers Balloon), které se ale plní heliem a zároveň zatěžují v základně, aby nelétaly, ale spíše se jen pohybovaly a vytvářely efekt chůze. Nové AirLoonz balóny nic takového nenabízejí, jsou statické a svojí velikostí mají ohromovat. Plní se vzduchem a jsou složeny ze dvou částí. Mají být středobodem každé události, lze je kombinovat s fóliovými balónky plněnými heliem, ale i se scénickými balónkovými dekoracemi, stále populárními "organic" kulisami.

Pinterest předpovídá

Závěrem, viděli jste již Pinterest Predicts - špičkové trendy, kterými se můžete inspirovat a vyzkoušet je v roce 2021? Jedná se o báječný zdroj a celkové shrnutí mnoha různých trendů očekávaných pro tento rok. Nahlédněte do budoucnosti, ještě dříve než to uvidíte všude kolem sebe. Lidé používají Pinterest k hledání zítřejších nápadů. Pinterest Predicts není typickou zprávou o trendech, jedná se o dosud ne-trendovou zprávu. To znamená, že Pinterest očekává, co bude dál. Ve skutečnosti se splnilo 8 z 10 takových předpovědí v loňském roce.

Na této platformě jsme přinesli i my jako Balloon Expert predikci pro balonkové trendy v roce 2021 a již víme, jak změníme a obohatíme nabídku balónků v našem e-shopu. Hned počátkem roku jsme již vytvořili novou kategorii Air Loonz balónů, připravujeme kolekci valentýnských balónků a kytic, trendové balónky budeme postupně doplňovat o motivy jako je lenochod, chameleon, papoušci tukani, dinosauři a vesmír. Sledujte nás a naše novinky na www.balloonexpert.cz, na instagramu nebo na facebooku.

Happy Balloons 2021.