Šťastného a veselého Valentýna

Ilustrativní obrázek

📅 07. 02. 2021

Je snadné předpokládat, že lidé na celém světě budou slavit svátek svatého Valentýna stejným způsobem, a to výměnou symbolů lásky všeho druhu, čokoládou, plyšákem nebo zajímavým balónkem ve tvaru srdce, nejčastěji se vzkazem I love you.

A i když nevíme zda letošní svátek zamilovaných u nás proběhne tak jako obvykle, tak vězte, že úvodní scénář neplatí všude na světě.

Věděli jste, že ve východní Asii – v Japonsku, ve Vietnamu, v Hongkongu, v Thajsku, v Jižní Koreji a v Číně – jsou zvyky obdarovávání jednostranné a ženy jsou ty, které 14. 2. obdarovávají muže? A nejenom své milované, ale také své kolegy a kamarády. Pochopitelně, že se důležitost vztahu odráží ve zmiňovaném dárečku. Ty se dělí na tzv. honmei – choco (čokoláda lásky), giri – choco (čokoláda zdvořilosti) a tomo – choco (čokoláda přátelství). A je jen málo mužů, kteří zůstávají opomenuti!

A ženy? Ty si vše vynahradí o měsíc později, na tzv. White Day (Bílý den – původně Marshmallow Day). To zase kupují mladíci a muži, všem ženám, které je obdarovaly právě na Valentýna, dárky, ale ve větší hodnotě. Tato tradice se označuje výrazem "sanbai gaeshi", což znamená „trojnásobek návratnosti“. Tradiční dárky jsou marshmallows nebo bílá čokoláda, ale v dnešní době funguje téměř cokoli a platí pravidlo dávat hodnotnější dárek než ten, který jsem dostal o měsíc dříve.
A je jen málo žen, které zůstávají opomenuty!

Tradice však myslí i na ty neobdarované. V Jižní Koreji navíc slaví tzv. Black Day (Černý den), a to 14. dubna. V tento den slaví ti, kteří v předchozích měsících nedostali žádné dárky. Oslava (možná truchlení) probíhá tak, že účastníci pohřbí své strasti nad miskou nudlí s černou fazolovou omáčkou jajangmyeon. Zdá se, že tento den je určen samotářům a nezadaným jedincům. Omyl, spousta korejských párů v poslední době bere tento den jako příležitost k další oslavě nad miskou dobrého jídla.

Zatímco v této části Asie si americký svátek přizpůsobili svým tradicím, tak v Pakistánu (jižní Asie) je svátek sv. Valentýna místní vládou považován za nemorální a pouliční prodejci balónků ve tvaru srdce jsou místní policií zatýkáni a vězněni.

Takže milujte nebo nenáviďte svátek svatého Valentýna, ale především buďte vděční za možnost slavit jakýkoliv den způsobem, který vám nejvíc vyhovuje.

Oslavte letošní den sv. Valentýna s klasickými valentýnskými balónky a objednávejte online

Den svatého Valentýna je dnem, kdy vyjadřujeme své city někomu, koho milujeme, a to nejen slovy, ale i činy a chováním. Pošlete tedy svému milovanému online balónkovou kytici a sdělte tak projev své lásky jedním z nejveselejších způsobů.

Valentýnská balónková kytice je trs několika balónků, letošní kolekci naleznete zde. Balloon Taxi zaváží tyto kytice v roce 2021 jak v pátek, tak v sobotu, i v neděli.

Chcete u všeho být osobně a s balónkem? Prohlédněte si nabídku v kolekci valentýnských balónků a doplňky pro jejich naplňování na shop.balloonexpert.cz.

Balloon Expert nabízí online neuvěřitelný výběr balónků pro svatby, výročí, narozeninové oslavy a další. Jsme specialisté a k balónkům přidáváme zdarma také 15 let zkušeností.