QUALATEX BUBBLES - zcela odlišná kategorie balónků

Ilustrativní obrázek

📅 18. 04. 2021

Bubbles Balloons, neboli balónové bubliny, jsou relativně nové balóny vyrobené z rozpínavého plastu, díky kterému je jejich tvar neobvyklý a více přitažlivý. Na rozdíl od fóliových balónků se nafukují až do momentu, kdy zmizí všechny záhyby ve švech, takže vypadají spíše jako plážové míče. Tyto balóny mají dlouhou životnost a jsou ideální pro vnitřní i venkovní použití, protože jsou vyrobeny z neoxidujícího materiálu.

Díky těmto vlastnostem mají i odlišný způsob skladování, nafukování a ošetřování. Navíc jsou k dispozici ve čtyřech odlišných druzích, a to: Single Bubble, Double Bubble, Deco Bubble a Air Bubble. V našem e-shopu máme k dispozici prozatím Single Bubble a Deco Bubble. Otázkám a odpovědím ohledně těchto balónů se následně budeme věnovat.

Rozdíly mezi jednotlivými druhy Bubbles balónů

Jedinečnost těchto balónů spočívá v tom, že jejich tvar umožňuje celoobvodový potisk. Tohoto efektu nelze dosáhnout u oboustranných fóliových balónků, ty jsou většinou potištěny stejným motivem, občas dvěma motivy, ale nikdy nevytváří příběh, jako např. Bubbles Balloon Planet Earth, který připomíná globus planety Země.

Air Bubbles jsou malé (cca 30 cm) balónky, které se plní pouze vzduchem, jsou bez samouzavíracího ventilu a vyžadují zatavení nafukovacího bodu. Při naplnění heliem se nevznáší. Jejich produkce a nabídka se nezvyšuje ani nevylepšuje a v našem portfoliu se také neobjevují.

Deco Bubbles jsou k dispozici (až na výjimky) ve variantě bez potisku nebo v černobílém provedení o velikosti cca 61 cm. Tyto bubliny nemají samouzavírací ventil, což umožňuje jejich naplnění konfetami, peřím, textiliemi nebo latexovými balónky. Techniku s dalšími balónky uvnitř bubliny využívají především balónkoví dekoratéři, vyžaduje totiž praxi a zručnost. U nás v e-shopu doporučujeme především Deco Bubble Confetti.

Bubbles Balloon jsou určeny pro běžné užití, mohou se naplnit vzduchem nebo heliem, mají jednotnou velikost 56 cm a jsou opatřeny samouzavíracím ventilem. Tyto balóny prodáváme jednotlivě nebo jako součást balónových kompletů.

Double Bubbles jsou balóny s dalším balónkem uvnitř bubliny a dvěma samostatnými nafukovacími body se samouzavíracími ventily. Vnitřní balónek je oddělený od průhledného vnějšího balónu, takže to celé vytváří trojrozměrný efekt. Tyto balóny zatím v nabídce nemáme, ale na žádost zákazníků s nimi občas pracujeme.

Jak dlouho se vznáší balónové bubliny?

Doba vznášení se závisí na velikosti bublinového balónu. Pro maximální dobu je nutné nafouknout balón heliem také na maximum. Plně nafouknutý balón nemá ve švu žádné zvrásnění.

  • Bublina 56 cm se bude vznášet  2–4 týdny
  • Bublina 61 cm se bude vznášet  3–5 týdnů *

* časy se mohou lišit v závislosti na vložených doplňků a balónků uvnitř bubliny

K čemu slouží textilní polštářky uvnitř balení ?

Každé balení bublinového balónu obsahuje tzv. balíček vlhkosti. Tento doplněk v obalu balónu zabraňuje jeho vysoušení. Balóny musí být po nafouknutí mírně vlhké. Pokud otevřete balíček s balónem a rozhodnete se balón nenafouknout, vložte ho zpět do obalu s vlhkostním balíčkem a těsně jej uzavřete. Přestože jsou vlhkostní balíčky netoxické, měly by být po nafouknutí balónu zlikvidovány. Nepoužívejte tyto balíčky pro jiné účely. Bublinové balóny časem vysychají a křehnou. Nemůžeme tak poskytnout žádnou záruku na to, že se mohou znovu úspěšně použít.

Jsou tyto balóny bezpečné pro osoby s alergií na latex?

Podle výrobce jsou bublinové balóny (Bubbles Balloons) nealergenní. Jsou vyrobeny z pružného průhledného plastu bez příměsí latexu. Tyto balóny jsou bezpečné pro lidi s alergiemi na latex.

Mohu naplnit balónovou bublinu vzduchem?

Vzduchem lze naplnit jakýkoli balónek a balón, včetně balónových bublin. Balónky naplněné vzduchem se ale nevznášejí (neplavou). U typu Double Bubble Balloons jsou dva balónky v jednom se dvěma samouzavíracími ventily. Nafukujte je v pořadí podle návodu v balení. Vždy nafukujte oba balónky buďto vzduchem, nebo heliem, nikdy nekombinujte!

Dopřát si na oslavu nebo jako dárek Qualatex Bubbles balóny je skvělá volba. Se službou Balloon Taxi, kdy si necháte nafouknuté balónky a balónové komplety doručit až na místo určení, je všechno jednodušší.

Happy Ballooning!