Divné nebo úžasné tvary balónků?

Ilustrativní obrázek

📅 24. 11. 2020

V naší rodině jsme často kupovali héliové balónky, ale obvykle se jednalo o jeden stejný typ - kulaté latexové balónky. Později se k nim přidaly kulaté fóliové a v závislosti na příležitosti byly potištěny různými motivy. Teprve až účast na balónkových veletrzích nám otevřela obzory v tom, kolik různých typů fóliových balónků je k dispozici.

Pojďme si ty novější typy trochu více přiblížit.

Orbz, Cubez, Diamondz - balónky ve tvaru geometrických těles

Koule, krychle nebo jehlan, termíny pro matematiky, ale dnes oblíbené i u balónkových dekoratérů. Jsou to jednoduché tvary, ale výraznější než standardní fóliové balónky. Jsou rozhodně dost odlišné na to, aby se za nimi každý otočil. Orbz balónky jsou po nafouknutí kulaté jako plážové míče a stejně jako Cubez nebo Diamondz jsou potištěny po celém obvodu. Orbz nabízí navíc čtyři stěny, každou pro jiný motiv, Cubez má těch stran dokonce šest.

Supershapes - velké tvarované balóny

Balónky Supershape nemají definovaný tvar ani velikost, je to přehlídka tvarovaných postav, objektů nebo předmětů ve velikosti až 100 cm. Jsou oblíbené především u dětí, a to jak na narozeninových oslavách, tak i jako impulzivní potřeba u pouličního prodejce balónů. V balónkových kyticích mají dominantní postavení, jsou vždy výrazné. Několik příkladů balónků s postavami, které určitě vašemu dítěti vyčarují široký úsměv.

Zvířata - každé dítě miluje zvířata, mezi oblíbené patří balónky ve tvaru zebry, koně, velryby, kočky, prasátka a motýlů, ale také ryb, berušek a dalších. Hrdinové - v každém věku dítěte dominuje nějaký hrdina, nejdříve to jsou zvířecí mazlíčci - myšky, štěňátka, lvíčátka, následují princezny, draci a rytíři a končí to baletkami a superhrdinami. Ať už vyberete jeden balón nebo celou kytici, balónky s postavami jsou perfektní volbou pro dítě jakéhokoli věku.

Number balloons - číslicové balóny

Velké balóny ve tvaru čísel jsou ohromujícím magnetem narozeninových večírků, konferencí, výstavních stánků, ap. Balóny mohou být naplněny héliem, potom se vznáší několik dní. Pokud ale chcete statický obraz s dlouhou životností, naplňte balóny vzduchem a zavěste je za očko v horní části balónu pomocí silonové šňůrky. Takto zůstanou nafouknuté po mnoho týdnů. Dokonalý wow efekt docílíte ve spojení s dalšími latexovými nebo fóliovými balónky.

Bubble Balloon - balónové bubliny

Qualatex Bubble Balloons jsou relativně nové balóny vyrobené z rozpínavého plastu, díky kterému je jejich tvar neobvyklý a více přitažlivý. Na rozdíl od fóliových balónků se nafukují až do momentu, kdy zmizí všechny záhyby ve švech, takže vypadají spíše jako míče, a to ze všech úhlů.

Bubble balóny jsou nealergenní, takže jsou ideální jako dárky do nemocnice. Neoxidují a jejich doba vznášení se měří ne ve dnech, ale v týdnech.

Airwalkers - chodící balóny v životní velikosti

Toto je řada velkých fóliových balónů ve tvaru postavy s malými závažími připevněnými ve spodní části balónu. Takže místo aby se vznášely, když jsou naplněny héliem, stojí nohama na zemi a díky proudění vzduchu se pohybují a vytvářejí tak dojem, že sami chodí. Řada Airwalkers v našem e-shopu zahrnuje nejrůznější druhy, od princezny Sofie až po verzi robota R2D2 ze SW, který má asi nejblíže k tomu skutečnému. Moje poslední volba pro Airwalkera by byla pro jednoho ze superhrdinů: Spidermana v životní velikosti. Nejen, že je tématem večírkové konverzace, ale také vypadá úžasně, pokud ho bez závaží obrátíte vzhůru nohama a postavíte na strop, takže to vypadá, jako by se po něm plazil. Mohli byste to potenciálně udělat s kterýmkoli z Airwalkerů, ale Thomas the Tank Engine by na stropě asi nevypadal tak dobře.

Airwalkers jsou oblíbené hlavně mezi dětmi!