Balónky a konfety

Ilustrativní obrázek

📅 02. 09. 2021

Balónky a konfety spolu ladí jako aromatický sýr a jemné víno!
To je jeden z důvodů proč konfety zahrnujeme do našich návrhů pro dekorace již více jak 10 let. Nejdříve jsme je používali jako dekoraci pro balení dárků do balónků, později také v dárkových krabicích s balónky (tzv. Balloon-in-a-Box). V posledních letech používáme konfety jako náplň do velkých balónů pro jejich koordinované práskání s efektem "vystřeleného fóliového štěstí". A nakonec pracujeme s konfetami, když mají být součástí dekorace běžných latexových balónků.

Je to hit, naplnit průhledný balónek konfetami a nafouknout. Má to však několik úskalí.
Bez přípravy a pomůcek jednoduše balónek konfetami nenaplníš. Proto různí obchodníci prodávají již balónky plné fóliových konfet. Fóliové konfety jsou samozřejmě barevnější, jasnější a zářivější, než ty obyčejné papírové. Ale také těžší, takže se z nich časem stává nežádoucí závaží a balónky s takovými konfetami plněné heliem létají krátkou dobu. Pro někoho velké zklamání z krátkodobého efektu a vysokých finančních nákladů, proto takové balónky u nás v e-shopu nenabízíme. Pozornost raději věnujeme balónkům potištěným, a to s motivem konfet.

I přes uvedený hendikep s konfetami v balónku nabízíme (v kategorii Balónky Confetti) ty nejlepší průhledné latexové balónky, které se pro uvedený efekt hodí. Tyto balónky máme k dispozici v rozměrech ostatních balónků - ve velkých metrových (90 cm) nebo středně velkých (48 cm) a klasických (28 cm) velikostech. S těmito balónky zároveň pracujeme a používáme je na akcích se zadáním pro konfety v balóncích, avšak pouze s velikostmi 90 a 48 cm.
V našem online obchodě zatím nenajdete nabídku samotných konfet pro plnění balónků, proto se tam objevuje také průhledný balónek v klasické velikosti 28 cm. Existují totiž i jiné možnosti jak průhledný balónek ozvláštnit a přitom ho extrémně nezatížit jako v případě metalických konfet. Můžete je naplnit lehkými peříčky, nebo malými pěnovými kuličkami v ideálním rozměru 4 - 6 mm. Je jen otázkou času, kdy tyto malé kuličky v jasných zářivých barvách začnou vytlačovat okoukané konfety. To je zákon touhy po nových a neotřelých zážitcích.

Možná se stanete pionýry s kuličkami v balónku, nebo zvolíte klasické konfety, volba je jen na vás. V každém případě počítejte s tím, že efekt pokrytých vnitřních stěn balónků vyžaduje navíc manipulaci s balónkem (protřepání, tření o jakýkoliv oděv) při které vzniká statická elektřina. Zkušení "fajnšmekři" používají alternativní způsob ošetření balónku pryskyřicí, která prodlužuje dobu létání (např. HI-FLOAT), potom konfety přilnou po celém obvodu balónku a nekončí na jeho dně.

Balónky Confetti nebo s konfety je skvělá volba při zdobení malých nebo velkých míst. Pokud se však rozhodnete pro velkolepý večírek ve stylu Velkého Gatsbyho, nezapomeňte na důležitý doplněk pro efekt vyjímečného momentu, a tím jsou vystřelovací konfety - kanóny v různých velikostech. Jejich nabídku naleznete současně s balónky na našem e-shopu v kategorii Balónky Confetti.

Pokud vás zaujal termín "koordinované prasknutí" velkého balónu plného konfet, nebo malých balónků, přikládáme krátkou ukázku toho, jak to probíhá.
Neváhejte nás kontaktovat, můžeme podobnou zábavu s wow efektem připravit i na vaší oslavě.

Happy Ballooning!