Archiv novinek

Halloween a balónky našly k sobě cestu

Říjen 2021

Liberecký Babylon v létě ožil novým funparkem a na podzim ve svých aktivitách oživil halloween.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Firemní večírek

Září 2021

Trefou do černého by se dala nazvat naše letošní novinka – interaktivní fotokoutek. Sál plný balónků, chodba plná zájemců o foto.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Léto po Covidu

Srpen 2021

Jen málo našich stálých zákazníků se dokázalo v létě oklepat tak jako Costa Coffee, která v Praze otevřela několik nových kaváren; a my jsme byli u toho.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Pozdrav z Chorvatska

Červenec 2021

I o prázdninách jsme připraveni přivézt balónky na vaši párty. Vzhledem k tomu, že se naši klienti ode dneška přesouvají do Chorvatska, kde jsou srdečně vítáni, tak toho asi moc nebude. Ale nesmutníme, uvidíme se na podzim.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Netradiční upoutávka - Na Příkopě, Praha

Červen 2021

Pro nejdražší pražskou ulici jsme připravili netradiční balónkovou upoutávku na novou prodejnu.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Balónky, zábava, selfie

Květen 2021

Současný trend selfie mánie s balónky na pozadí nás přivedl k rozšíření balónkové zábavy o interaktivní fotokoutek, oblíbené zejména na svatbách, firemních večírcích a maturitních plesech.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Osobní vzkaz

Květen 2021

Happy Birthday! – Miluji tě – Blahopřeji – nejčastější osobní vzkazy oslavencům na speciálních balóncích v našich balónkových kyticích.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Jarní atmosféra

Květen 2021

První den rozvolnění v OC Quadrio Praha – ve vzduchu je cítit jaro, pasáží se line swingová hudba, balónky lákají k návštěvě nového obchodu.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Domácí párty

Duben 2021

Plesovou sezónu 2021 již nic nenahradí, odložené maturitní plesy zcela určitě nebudou. Jedinou zábavou letošní zimy, byly oslavy v domácím prostředí.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Světlé stránky celosvětové pandemie

Prosinec 2020

Zpravidla máme před koncem roku nejvíce práce, a tak čas na bilancování úspěchů a neúspěchů přichází až v klidném lednu. Letos je díky pandemii covidu - 19 nejklidnější prosinec, přišli jsme o oslavy v Adventu, okolo Mikuláše, o vánoční večírky a o dlouhodobě nasmlouvané oslavy Silvestra.

Máme tedy mnohem více času, nejen na fyzickou inventuru, ale taky na inventuru vnitřních pocitů a postojů. Všichni víme, že pandemie má zničující dopad na celkové zdraví, pracovní místa, ekonomiku. Protože jsme ale zůstali optimisty, našli jsme na této zběsilé jízdě horského kola roku 2020 několik pozitiv.

Upřímně řečeno, pandemie nás, stejně jako zbytek světa, zasáhla jako skála… skála o velikosti hory. Fakturovali jsme asi 5 % toho, co jsme fakturovali v loňském roce. Dodavatelský řetězec balónků se zasekl a zůstal stát. Státní kompenzační bonus je nefunkční, nepomáhá v potížích v pravém slova smyslu, navíc je značně opožděný.

Pokud nás tato pandemie něco naučila, tak jednu věc, a to, že pokud své podnikání nebudete moci přizpůsobit náhlé změně, nepřežijete. A tak obrovským pozitivem této hrozné situace byl čas  přemýšlení  reorganizaci celého podnikání.

Bez finanční podpory jsme předělali webové stránky a spustili nový online obchod. Rozhodli jsme se koncipovat kategorie balónků na základě vlastních zásob a zkušeností toho, o co je zájem. Tady přišla na pomoc vlastní kreativita, tak aby byl splněn požadavek trhu. Prověřili jsme naši cenovou politiku a změnili její strukturu. Prodali jsme starou dodávku a tu novou polepili v duchu doplňkových balonkových služeb - Balloon Taxi.

Nic z toho by nebylo možné bez dvou věcí: času a popudu ke změně, covid poskytl obojí. A tak stojíme na prahu nového roku s tím, že jsme připraveni na dobu, kdy budeme všichni proočkovaní a budeme se chtít jenom bavit.

Happy New Year Balloons 2021

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

2v1

Listopad 2020

Dvě novinky v jeden moment! U nás nyní nově e-shop, covidový hit pro online nakupování. Současně s tím vylepšená služba Balloon Taxi. Balónky na párty přijedou za vámi!

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Podporujeme zodpovědné chování

Září 2020

Film Život na naší planetě, celosvětová pandemie koronaviru - v poslední době nejžhavější témata k zamyšlení o tom, jak se skutečně chováme k životnímu prostředí, k tomu nej cenějšímu co okolo sebe máme. Nejsou náhodou v tomto kontextu na místě otázky o tom, že se příroda včetně neviditelného viru začala bránit proti vyhynutí, proti vlastní zkáze, proti našim sobeckým požadavkům? Není naše přesvědčení o cestě ekonomického růstu, za cenu necitlivého přístupu k přírodě, mylné, není čas na urychlenou změnu? Nepodléháme příliš často firemnímu greenwashingu - nepodloženému tvrzení o ekologicky šetrných a bezpečných výrobcích?

V balonkovém průmyslu jeden takový greenwashing převládá dodnes. Jedná se o latexové balónky, které se běžně označují jako 100 % biologicky rozložitelné nebo výrobek ze 100 % přírodní latexové gumy. Částečně je to pravda, ale protože se nejedná o potraviny, tak už se na obalech neuvádí informace o přidaných látkách jako jsou antioxidanty a prostředky proti zamlžování, plastifikátory (aby balonky byly pružnější), konzervační látky, látky zpomalující hoření, chemické vůně, barviva a pigmenty a další chemikálie. To potom už nemůže být 100 % přírodní produkt.

V roce 1989 vznikla jakási studie o dopadu latexových balonků na životní prostředí. Je vůči samotným balonkům lichotivá a mj. říká, že balonky se ve volné přírodě rozkládají zhruba jako dubový list, tj. 4 - 6 týdnů, což potvrzuje jejich 100 % rozložitelnost. Tohoto tvrzení se dlouhá léta drží právě výrobci balónků a jejich obchodní klientela. V anglicky mluvících zemích se stává vypouštění balónků do volné přírody speciální zábavou, oblíbené jsou balonkové závody. A v tomto duchu neobvyklé zábavy a bezpečného chování (na rozdíl od vypouštění hořících lampionů) se vznášel i Balloon expert jakožto pořadatel a provozovatel balonkových závodů, kdy jsme respektovali příslušné předpisy o leteckém provozu, ale vůbec jsme netušili nic o tom, jak se nešetrně chováme k životnímu prostředí.

Pravda je taková, že se vypuštěný balónek neztratí v oblacích, ale zhruba v 10 km nad zemí vlivem zvýšeného tlaku praskne na mnoho malých kousků a kousky dopadnou daleko od sebe a možná že se i rozpadnou jako dubový list, ale to jim bude trvat 4 roky. Mezitím se spíše stanou potravou pro volně žijící zvířata na souši ale i v moři. Konzumace těchto drobných latexových částí balónku způsobuje střevní blokádu a smrt!

Proto jsme dospěli k jednoznačnému rozhodnutí a následujícímu prohlášení. Tak jako jsme doposud opatřovali všechny fóliové balónky závažím proti ulétnutí, budeme do budoucna uvazovat k závaží všechny latexové balónky naplněné héliem, a to i za cenu toho, že budeme mít nejdražší produkty. Dále již nebudeme pořadateli ani provozovateli balonkových závodů, nebudeme podporovat naše klienty v těchto aktivitách, a to i za cenu obchodní ztráty. Jinými slovy Balloon Expert se do budoucna zříká veškerých aktivit, které vedou k volnému vypouštění balonků do ovzduší. Podporujeme zodpovědné chování a žijeme s tím, že i náš byznys vytváří nebezpečný odpad a tak se k tomu i stavíme.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Lockdown a balónky

Srpen 2020

Každý rok koncem ledna se profesionálové z balonkového světa sjíždějí v německém Norimberku na tradičním veletrhu hraček. Tam se potkávají na stáncích věhlasných výrobců balónků, kteří převážně pocházejí z Itálie, Španělska, Mexika a USA a společně obhlížejí nadcházející novinky. A když potom odjíždějí, tak nejenom s novými katalogy, ale i s poznatky jak světové trendy ovlivnily nové kolekce balónků a balónů, jak bude vypadat Halloween, kam se posunul ve výrazu Santa Claus a jak se bude slavit Silvestr. Tak tomu bylo i letos a nikdo v té době nepočítal s tím, že za pár týdnů přijde celosvětový pandemický lockdown a kvůli covidu-19 většina výrobců populárních balónků bude nucena zavřít svoje továrny, a to ne jednou, ale vícekrát a většina z nich stále nefunguje. Balónků je v současné době celosvětový nedostatek! Globálním výrobcům schází ve skladech až 75 % produktů. Takový propad nikdo nečekal, a tak i my v těchto dobách vaříme z toho, co máme z minulosti a z toho, co se dá zajistit. Jsme tak v přípravách na závěr letošního roku velmi limitováni. Děkujeme touto cestou našim klientům za pochopení celé situace a děkujeme i za to, že s námi zůstávají a respektují alternativní nápady a rychlé změny.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Studentský ples - Liberec

Březen 2020

V poslední době si nechávají klienti poradit v otázce výběru a kombinaci barev a jejich uspořádání.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Reprezentativní ples města Lysá nad Labem

Únor 2020

Pro letošní plesovou sezonu jsme zaznamenali nárůst poptávky, zároveň s tím se trend posunul k dekoracím s velkými balóny.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Svatba - Liberec

Únor 2020

Svatební sezóna nám letos začla neobvykle brzy, hned týden po svatebním veletrhu.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Svatební veletrh - Pardubice

Leden 2020

Vyhlášená barva roku 2020 se nám nehodila do konceptu. Proto jsme zvolili kombinaci šedé a mátově zelené jako inspiraci balónkových svatebních dekorací.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Silvestr 2019 - Centrum Babylon Liberec

Posinec 2019

Růst zájmů o naše služby jsme letos zaznamenali především na Silvestra. Mimo nových klientů jsme tradičně 4 dny trávili přípravami v Centru Babylon.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Firemní večírek - Prostějov

Listopad 2019

Vánoční večírky se letos moc nerozběhly, nahradily je však firemní narozeniny.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

OOH Mexicano open party - Liberec

Září 2019

Pravá mexická restaurace v Liberci dlouho chyběla. Dobré jídlo, pití a mexická zábava a všude spousta balónků na open party to změnila.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Salsa night - Lysá nad Labem

Srpen 2019

Letní zábava, příjemá letní noc pod palamami z balónků.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Prague Pride Parade

Srpen 2019

Karnevalový průvod hrdosti se konal po deváté. Letošní zadání: Balónky pro alegorické vozy bez helia, stále však v barvách duhy.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Heliová krize

Srpen 2019

Co způsobilo nárůst cen heliových balónků v letošním roce? Velké téma posledních dní. Určitě za tímto krokem nestojí zvýšená poptávka po létajících balóncích, ale především nedostatek helia, jediného bezpečného plynu pro plnění balónků. Helium je přírodní plyn, který se získává z přírodních ložisek jako vedlejší produkt těžby zemního plynu. Těchto nalezišť je na světě pouze několik. A protože se helium využívá v kosmonautice, zdravotnictví, armádě a v jiných odvětvích, skeptici odhadují, že za několik desítek let by mohl vymizet úplně. Optimisti tvrdí, že světové zásoby helia vystačí na 300 let, jen ho objevit.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Nutrend - OC Letňany Praha

Červenec 2019

Požadavky značky Nutrend byly: akční barvy, kovový a lesklý vzhled, moderní pojetí.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Meet&Greet - Anna Šulcová x Tezenis - OC Chodov Praha

Květen 2019

Známá youtuberka a zároveň ambasadorka Tezenis inspirovala a přilákala stovky svých příznivkyň.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Costa Coffee - OC Nový Smíchov

Květen 2019

Costa Coffee v letošním roce otevírá nové, ale i zrenovované provozovny. V OC Nový Smíchov šlo o reopening.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Česká Spořitelna - Mladá Boleslav

Duben 2019

Česká Spořitelna má důvod slavit. V novém moderním pojetí představila již stou pobočku.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Meet&Greet - Mikolas Josef x Tezenis - OC Chodov Praha

Březen 2019

Mikolas nafotil sexy kampaň, pozdravil se s fanoušky a náročný den zakončil úsměvem.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

70 Happy Birthday

Únor 2019

Letošní první 70 pro nás a pro oslavence první životní party s balonky.
Věk a balonky patří k sobě ... kdykoliv.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Firemní večírek - Lidové sady Liberec

Únor 2019

Požadavky firemních večírků: téma Jungle je jasné, ale firemní identita je priorita.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Svatební veletrh - Pardubice

Leden 2019

Už se stává tradicí, že jsme balónkovým přínosem svatebních veletrhů. Na letošním pardubickém veletrhu jsme navíc uzavřeli partnerství s B&C Catering. Živou symbiózu shlédněte zde.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Společenský ples - Lázně Libverda

Leden 2019

Plesová sezóna letos začala neobvykle v lázeňském prostředí.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Costa Coffee - Aupark Bratislava

Leden 2019

Jeden z největších kavárenských řetězců vstupuje na slovenskou půdu.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Silvestr 2018 - Centrum Babylon Liberec

Prosinec 2018

Pro pompézní dekoraci konce roku 2018 a nadcházejícího roku 2019 ve všech sálech Babylonu jsme věnovali maximum.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Vánoční večírek - Praha Demínka

Prosinec 2018

Neobvyklou volbu Black and White pro vánoční večírek si naši klienti dovolují ojediněle. V tomto případě navíc vsadili na velké balóny.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

STREET PHO LIBEREC

Listopad 2018

Vietnamské bistro slavilo druhé narozeniny celý týden a nešlo to přehlédnout.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

NOVINKA - BALÓNOVÉ SPECIÁLNÍ EFEKTY

Říjen 2018

Explodující super velké balóny nyní i u nás. Zábavnou přeměnu dekorace na atrakci sleduj zde.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Tisková konference FTV Prima

Srpen 2018

Jaro Slávik objevil náš talent pro práci s fóliovými balónky.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

VÍTĚZKA TVÁŘE SCARLETT 2018 SE STALA TVÁŘÍ BALLOON EXPERT

Červen 2018

Celý den jsme strávili ve fotoateliéru a balónkům a naší práci jsme dali tvář.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

DERMACOL LOVE DAY

1. Máj 2018

Pražská Grébovka se toho dne proměnila v ten nejkouzelnější a nejzamilovanější prostor v Praze. Bez našich srdíčkových balónků by tam byla nuda.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

TVÁŘ SCARLETT

Duben 2018

Stali jsme se partnery soutěže Tvář Scarlett 2018. Soutěž, která vidí krásu jinak! www.tvar-scarlett.cz

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

OC Fénix Praha

Březen 2018

Otevření nového food courtu v OC Fénix

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Trendy jinak

Březen 2018

Balónky chrome - průlomová technologie v balónkovém průmyslu zavádí na trh balónky s elegantním kovovým leskem. Zařadili jsme je do portfólia a již s nimi pracujeme.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Konec plesové sezóny 2018

Únor 2018

Letošní plesová sezóna byla poznamenána módními foliovými čísly a písmeny.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Svatební trendy 2018

Leden 2018

Přípravy na svatební sezonu v plném proudu. Přicházejí nové trendy, a my je představíme na svatebním veletrhu v Pardubicích 26.–27. 1. 2018.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Maturitní ples - Most

Leden 2018

Plesová sezona 2018 pro nás začala v Mostě... a všichni jsme už v Mexicu.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Mikulášská nadílka - Liberec

Prosinec 2017

Elfové letos vytlačili nejen mikuláše, ale i Santa Clause.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Vánoční večírek - Prostějov

Listopad 2017

Balónkový sněhulák se v teple neroztaje.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Crazy Daisy bar Praha

Říjen 2017

Open party ve zlatém baru se zlatými balónky.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Velké balónkové závody

Září 2017

Přes 500 závodních balonků se startovním číslem a instrukcemi pro nálezce vyletělo z Hrádku nad Nisou.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Tesco Košice

Září 2017

Důvod pro balonky se vždy najde. V Tesco Košice zavádí samoobslužné pokladny. Vítejte.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Natáčení v Liberci

Srpen 2017

SEBASTIAN letos vydal debutové album Hvězdy. V létě točil klip Vesmírná a Balloonexpert byl u toho. Dotek tohoto spojení začíná

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Food Most 2017 - Autodrom Most

Srpen 2017

Brána do světa vůní a chutí na prvním ročníku food festivalu.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Svatba jinak

Červenec 2017

Obnovení manželského slibu po padesáti letech si zaslouží ladit do krémových a zlatých tónů.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Svatební sezóna 2017

Léto 2017

Hitem letošních svateb se stali motýli ve všech velikostech.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Otevření OC Central Jablonec n. N.

Březen 2017

Pro zvědavé návštěvníky jsme s balónky dekorovali tři obchodní jednotky. KFC byla jedna z nich.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Maša i Medvjed Zagreb

Březen 2017

Úspěšný merchandising s chorvatskými hosteskami a nadšenými diváky.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Form Factory Praha

Únor 2017

První den do nového fitka, a tak balónky asi nepřekvapí.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

sv. Valentýn 2017 - Bratislava

Únor 2017

Největší poptávka po balóncích nastává hned po Silvestru na Valentýna.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Párty hat silvestr - Babylon Liberec

Prosinec 2016

Kloboučky a klobouky na hlavách, ale hlavně na balonkách.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Slavnostní otevření Aupark

11. 11. 2016

Naše brána 5D Cinema jako jediná přežila nápor návštěvníků nově otevřeného OC.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Kocky na cestách Bratislava

Říjen 2016

Výjimečná naučná výstava Lego v symbióze s tematickými balónky dětské fantazie.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Změna majitele společnosti v americkém stylu

1. 7. 2016

Společnost Johnson Controls v České Lípě se mění na Adient Czech Republic.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Druhý charitativní romský ples - Ústí nad Labem

19. 3. 2015

Ústřední motto plesu: Charita není jednobarevná.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Elmo hraje dětem

18. - 21. 3. 2015

Bylo nám ctí doprovázet Elma na jeho cestě po České republice a zajišťovat mu balónkovou promotion a balónkový merchandising.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

Maturitní ples SOŠO Liberec

28. 2. 2015

Ples ve stylu Pomády, kdy studenti zvolili večer v barvách modré a zlaté. K hojné balónkové dekoraci nechali spustit půlnoční balónkový déšť.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu

5. reprezentační balonkový ples Městského obvodu a ZŠ Vratislavice

20. 2. 2015

Tradiční balónkový ples, na kterém naše balónky opět dělaly atmosféru.

Zobrazit více
Ilustrativní obrázek pro aktualitu